BASIN VE MEDYA HUKUKU

  1. FAALİYET ALANLARIMIZ

FAALİYET ALANLARIMIZ

BASIN VE MEDYA HUKUKU

Büromuzun basın hukuku departmanı, uzun yıllar basın kuruluşlarında görev yapmış deneyim sahibi hukukçulardan oluşmaktadır. Basın hukuku departmanı özellikle, basın kuruluşlarının 5187 sayılı Basın Kanunu gereğince mevkute beyannamesinin hazırlanması da dahil olmak üzere, tüm hukuki işlemleri ile bizzat ilgilenmekte ve gerekli gördüğünde basın kuruluşları bünyesinde görevlendirdiği hukukçu kadrosu ile etkin hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.
 
Basın hukuku ile ilgili her türlü maddi/manevi tazminat davaları, 5953 sayılı Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkında Kanun’dan kaynaklanan davalar ve 5187 sayılı Basın Kanunu’ndan kaynaklanan ceza davalarının takibi büromuzun ağırlıklı çalışma alanlarındandır.
Ayrıca, basın kuruluşlarının reklam departmanlarını yakından ilgilendiren Reklam Mevzuatı büromuzun uzun yıllardır titizlikle takip ettiği konuların başında gelmektedir.
 
´1117 sayılı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kanunu ve 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun gereğince gerek kurum nezdinde, gerek Danıştay nezdinde takip edilen hukuki işlemler ve davalar da büromuzun yoğun olarak faaliyet gösterdiği konular arasında yer almaktadır.